پوتین و روحانی در بیشکک قرقیزستان دیدار می‌کنند

10:31:54 1398-03-22

حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری ایران و روسیه سه روز دیگر (جمعه ۱۴ ژوئن) در بیشکک قرقیزستان و در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای دیدار می‌کنند و آن طور که خبرگزاری‌های ایران نوشته‌اند گفتگو درباره مسایل منطقه از جمله برجام در دستور کار دو رهبر قرار دارد.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا،حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری ایران و روسیه سه روز دیگر (جمعه ۱۴ ژوئن) در بیشکک قرقیزستان و در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای دیدار می‌کنند و آن طور که خبرگزاری‌های ایران نوشته‌اند گفتگو درباره مسایل منطقه از جمله برجام در دستور کار دو رهبر قرار دارد.

به گزارش بی بی سی، خبرگزاری‌های ایرانی روز سه‌شنبه (۱۱ ژوئن) ضمن اعلام این خبر نوشتند در جریان این دیدار، قرار است طیف وسیعی از مسائل دستور کار بین‌المللی از جمله "وضعیت سوریه و اوضاع پیرامون برجام بررسی شود."

وبسایت دفتر ریاست‌جمهوری روسیه هم از حضور پوتین در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای و دیدارهای دوجانبه با رهبران کشورهای منطقه خبر داده و تایید کرده است که قرار است او گفتگوهایی درباره افغانستان، سوریه، شبه جزیره کره و ایران با همتایان خود داشته باشد.

خبرگزاری دولتی ایران، این دیدار را هفدهمین دیدار دو جانبه این دو رئیس‌جمهور دانسته و آن را نشانه "روابط عالی" تهران و مسکو در دوران ریاست‌جمهوری حسن روحانی دانسته است.

ایران عضو دائم سازمان همکاری شانگهای نیست و همچون مغولستان، افغانستان و بلاروس تحت عنوان عضو ناظر در این اجلاس شرکت می‌کند.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که طی چند روز گذشته رهبران و مقام‌های ارشد کشورهای دیگر هم با سفر به ایران یا اظهارنظر درباره تنش در منطقه نسبت به میانجی‌گری میان و تهران و واشنگتن اظهار تمایل کرده‌اند.

REALIRAN.net